Ból zęba - dlaczego boli? Domowe sposoby na ból zęba!

Jeśli nie możesz odwiedzić stomatologa od razu to do tego czasu możesz skorzystać z podpowiedzi poniżej jak zmniejszyć ból tak by spokojnie wytrwać do wizyty u dentysty. Nie mniej jednak, jeśli masz wątpliwości, co do zdrowoności swojego uzębienia mimo wszystko powinieneś odwiedzić stomatologa. Pozwoli to na skuteczne pozbycie się bólu, a także naprawienie zepsutych zębów, tak aby uniknąć konieczności ich wyrwania, czy też leczenia kanałowego.

Oto domowe sposoby na ból zęba :1. Jako dobrego środku przeciwbólowego można używać nierozwiniętych pąków drzewka goździkowego. Goździki mają swoje zastosowanie głownie jako dodatek to potraw jednak znajdują też miejsce w materii medycznej. Antyseptyczność i znieczulanie, przeciwdziałanie ogniskom bólowym. Te cechy goździków sprawiają, że cieszą się one popularnością wśród ludzi. W aptekach można dostać specjalne olejki na bazie goździków, których oddziaływanie jest jeszcze efektywniejsze. Jeśli chodzi o ból zębów to można takim olejkiem nasmarować te miejsca, które przynoszą ból, a wtedy stanie się on mniejszym.

2. Dzięki bakteriobójczemu działaniu alkoholu świetnie nadaje się on do płukania jamy ustnej. Przy bólach zębów może okazać się on bardzo pomocny. Sposób użycia jest prosty. Jeśli pojawia się ból należy wtedy przepłukać jamę ustną alkoholem. Po przepłukaniu alkohol należy wypluć, jego picie jest niewskazane. Innym sposobem zastosowania alkoholu jako znieczulenie jest nasączenie wacika alkoholem i umiejscowienie go w miejscu bólu.

3. Bardzo dobre właściwości przeciwbólowe i przeciwbakteryjne posiada także jodyna. Ogólnie jest ona używana do oczyszczania skóry i błon śluzowych. Sposób wykorzystania do uśnieżenia bólu zęba przedstawia się następująco: Na wacik polać jodyny, następnie przykładać do miejsca bolącego. Robić takie coś do momentu gdy ból całkowicie ustanie. Jodynę należy stosować miejscowo.

4. Duża zawartość fitoncydów, bakteriobójczy, niezwykle przydatny do leczenia infekcji, kaszlu a także bólu zębów jest czosnek. Sposób zastosowania jest bardzo prosty. Obrać ząbek czosnku, przekroić go i przyłożyć do miejsca, które sprawia ból. Innym sposobem jest rzucie czosnku przez około dziesięć minut. Podobne działanie do czosnku ma cebula.

5. Lecznicze działanie szałwii jak i jej zbawienne oddziaływanie na zęby i dziąsła są znane ludzkości od bardzo dawna. Szałwia jest ziołem, które charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym. Kamfora, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, sowite ilości witaminy B1, PP, A i C sprawiają, że szałwia jest niezwykle skutecznym sposobem na uśnieżenie ból zęba. Sposób przygotowania naparu do płukania jamy ustnej jest łatwy. Garstkę suszu szałwii należy zalać wrzątkiem. Po około 15 minutach parzenia liści szałwii pod przykryciem napar jest gotowy do użycia.

6. Na nagły ból zęba dobrze działa znana na szeroką skalę aspiryna. Jej działanie znieczulające i przeciwzapalne świetnie zwalcza ból zęba, który pojawia się nagle nie wiadomo skąd. Zastosowanie aspiryny jest różne. Od rozpuszczenia jej w wodzie i wypicia, poprzez płukanie ust takim roztworem, aż do nakładania rozproszkowanej aspiryny na bolące miejsce.

7. Powstająca z roślin żywica, inaczej zwana kitem pszczelim lub propolis. Substancja ta ma działanie dezynfekujące, bakteriobujcze i przeciwgrzybiczne. Gdy boli ząb warto jest używać kitu pszczelego. Sposób w jaki należy go stosować przedstawia się następująco. Płukanie jamy ustnej roztworem z propolisu lub przykładanie wacika nasączonego tymże roztworem.

8. Na ból zęba można stosować masaże. Dzięki uciskaniu odpowiednich miejsc zostają pobudzone centra energetyczne. Dzięki temu ból ustaje na jakiś czas. Masaż taki można przeprowadzić używając całej dłoni lub wykonać go opuszkami palców. Miejscem wykonywania masażu jest miejsce, w którym boli ząb. Używanie pasty z domieszką fluory na bolące zęby także spisuje się bardzo dobrze gdyż fluor posiada pewną właściwość a chodzi o antyseptyczne oddziaływanie.